Ubytování Jižní Čechy

Chalupa ANNA, Příbraz


Možnosti v okolí

Turistické cíle

Jindřichův Hradec - město (vzdálené cca 15km) se souborem vzácných architektonických památek. Zámecký a hradní areál je po rekonstrukci skvostem a ozdobou Jindřichova Hradce. Z bohatého muzea jsou nejcennější Krýzovy jesličky - největší lidový mechanický betlém na světě.

Chlum u Třeboně - městečko (vzdálené cca 11km) s poutním kostelem Nanebevzetí P. Marie z r. 1745 a zámkem s nádherným parkem. Chlum u Třeboně je v letním období hojně navštěvován turisty, zejména kvůli rybníkům Hejtman a Staňkovský, které jsou velmi vhodné k rekreaci.

Stráž nad Nežárkou - městečko (vzdálené cca 3km) s nádherným zámkem, který je dnes znám především v souvislosti s pěvkyní Emmou Destinnovou, která využívala jeho malebné polohy na řece Nežárce a v blízkosti Nové řeky k uspokojení své velké záliby, již bylo rybaření. Oficiální stránky Zámku.

Třeboň - lázeňské město (vzdálené cca 15km) s bohatou historií nabízí v lázních Aurora kromě celé řady lázeňských procedur, nově vybudované Wellnescentrum Aqua Viva se slanou vodou. Dále můžete návštívit zámek, Schwanzenberskou hrobku, nebo projít naučnou stezku kolem rybníka Svět.

CHKO Třeboňsko - Chráněná krajinná oblast Třeboňsko byla vyhlášena v listopadu roku 1979. Pro významné přírodní hodnoty bylo její území zařazeno již v roce 1977, tedy ještě před vyhlášením za CHKO, do světové sítě biosférických rezervací UNESCO

Česká Kanada - přírodní park v jihovýchodních Čechách rozprostírající se jihovýchodně od Jindřichova Hradce, ohraničený přibližně městy Kunžakem, Českým Rudolcem, Slavonicemi, Novou Bystřicí a J. Hradcem. Právě pro přírodní charakter krajiny, početné vodní hladiny a rozsáhlé lesní komplexy, i pro poněkud sychravější podnebný ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou. Po geomorfologické stránce krajina náleží jihozápadnímu cípu Javořické vrchoviny.

Ostatní turistické zajímavosti: zámek Červená Lhota, státní hrad Landštejn, Jindřichohradecké úzkokolejky, muzeum čs. předválečného opevnění Slavonice.

Sportovní vyžití

Jaro, léto
Možnost použití velkého množství cyklostezek a turistických tras. V obci jsou tenisové kurty, golf v Nové Bystřici, aquapark v Jindřichově Hradci nebo Třeboni, v blízkosti se nachází Staňkovský rybník ke koupání a sportovnímu rybaření. Houbaření.
Zima
Běžecké trasy Českou kanadou a okolím třeboňských rybníků. Sjezdovka u Nové Bystřice. Bruslení.

Jihočeské rybníky

Jižní Čechy jsou také známé velkou soustavou rybníků a propojovacích kanálů a stok, které byly zbudovány v 16. sloletí Štěpánkem Netolickým a Jakubem Krčínem z Jelčan.

Mezi nejznámější patří rybníky: Rožmberk, Svět, Velký Tisý, Koclířov, Dvořiště, Záblatský, Bošilecký, Švarcenberk a Horusický. Dále pak průplav Nová řeka, nebo napájecí a regulační kanál Zlatá stoka. Kolem všech rybníků vedou turistické či cyklistické stezky.

zamek straz
zámek Stráž nad Nežárkou
emma destinnova
Ema Destinnová
ceska kanada
Česká Kanada
lasenice
bruslení - Velká Lásenice
rozumberk
kolem Rožmberka
slavonice
Slavonice - vojenské muzeum


Copyright 2008, Chalupa ANNA, Příbraz. Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768 bodů. TOPlist   Seo servis
K prohlížení doporučujeme internetový prohlížeč FIREFOX 2 nebo INTERNET EXPLORER 7.